Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście jest placówką działającą w obrębie miasta i gminy, której cele skupiają się na upowszechnianiu kultury oraz szerzeniu integracji społecznej. W ramach Centrum działa biblioteka, kino i skansen miejski, gdzie w zabytkowych kamieniczkach można oglądać odtworzone zakłady rzemieślnicze z XX wieku. W Stodole Kultury oraz w Salonie Artystycznym odbywają się wernisaże, wystawy, koncerty i inne formy spotkań ze sztuką.

Wśród wydarzeń cyklicznych znajdziemy m.in. Czwartkowe Spotkania ze Sztuką, odbywające się raz w miesiącu. Tym razem w czwartek, 9 marca, wystąpi Radosław Kurek – solista i pianista nagradzany na wielu festiwalach i konkursach w kraju i za granicą. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, doskonaląc się pod kierunkiem tak znanych artystów, jak Pavel Vernikov, Niklas Schmidt, Sebastian Hamann, Viera Nossina, John O’Conor, Ewa Pobłocka, Maja Nosowska czy Szabolcs Esztenyi. Jest doktorem sztuk muzycznych i wykładowcą Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Podczas recitalu fortepianowego 9 marca usłyszymy następujące utwory: Franciszek Schubert - 4 Impromtus op.90, Fryderyk Chopin / Ferenc Liszt - 6 Pieśni Polskich S 480, Alberto Ginastera - 3 Tańce Argentyńskie.
Zapraszamy do Salonu Artystycznego CKB przy ul. Górnej 1a na godz. 18:00.

Fot. pixabay / CC0))