Atrakcją dla wielu będą także tereny wodne, idealnie nadające się na leniwy bądź aktywny wypoczynek.

Lasy Wichrowskie


Kryją w sobie prawdziwe skarby flory i fauny. Utworzono w nich kilka ścieżek edukacyjnych oraz Wieżę widokową pozwalającą obserwować przyrodę z bliska. Stanowią częsty cel wycieczek przyrodniczych oraz idealny punkt dla wszystkich zainteresowanych zbieraniem jagód.

Jezioro Limajno


Nazywane często "Perłą Warmii". Zdołało uzyskać II klasę czystości wód, dzięki czemu idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. W szczególności przyciąga do siebie miłośników pływania, którzy podczas pokonywania jeziora mogą spotkać się z zatoczkami, półwyspami i zadrzewioną wyspą. "Perła Warmii", dzięki występującym w niej rybom, została doceniona także przez wędkarzy.

Rzeka Łyna


Łyna przecina Lasy Wichrowskie, płynąc pośród morenowych wzgórz. Ze względu na swój kręty korytarz stała się atrakcyjnym miejscem dla spływów kajakowych. Dostarczają one mnóstwa emocji, przy okazji pozwalając na obserwację ptaków i zwierząt wodnych. W okolicach rzeki Łyna natrafić można na wydry, bobry czy nawet zimorodki.

Dobre Miasto oferuje turystom nie tylko starodawne zabytki czy budowle, których oglądanie po pewnym czasie zaczyna być po prostu nudne. To także prawdziwa skarbnica dobrodziejstw natury, wywierająca nieopisane wrażenia wizualne.
(AD / Fot. pixabay / CC0)