Obchody Konstytucji 3 Maja będą w tym roku również okazją do świętowania 70 rocznicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Podleśnej. Po mszy polowej odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego, występ kapeli i wokalistek ze Studia Piosenki Serduszek. Wieczór zakończy się biesiadą przy znanych i lubianych przebojach.

Seanse filmowe
4 maja warto wybrać się do Kina Przyjaźń (Olsztyńska 2) na wieczorny seans w ramach „Dobrego kina”. Tym razem obejrzymy „Boski porządek” – film o szwajcarskiej gospodyni domowej, która na skutek politycznych zawirowań przemienia się w wojującą feministkę.
5 maja mieszkańców Dobrego Miasta czeka Romska Majówka z zespołem Hitano. Start o godz. 18.00 w Stodole Kultury przy ul. Górnej 22. Grupa gra folk i inne energetyczne piosenki.
6 maja w Kinie Przyjaźń w ramach „Kina Familijnego” najmłodsi będą mogli obejrzeć film pt. „Miś Bamse i córka wiedźmy” – opowieść o grupie przyjaciół, która chroni przed złym Krezusem wioskowy skarb.

Koncert fortepianowy
Również 6 maja w Salonie Artystycznym odbędzie się koncert muzyki fortepianowej, który wykonają uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina. Początek o godz. 17.00. Nie siedźcie w domu w majowe dni – warto wybrać się do miasta i skorzystać z propozycji kulturalnych przygotowanych przez centrum kultury.

(MW / Fot. Pixabay/cc0)